Založ si blog

Byvaly vekslak

Prvá naozajstná čapovaná Kofola v Petržalke sa čapovala z cisterny!!!…Rok 93 -94…Parkovisko na Holičskej…U Kryštofa… Soboty a nedele tam boli pred obedom rady na hodinu!!!! Rodičia mi dali do ruky prázdnu dvojlitrovku a osem korún….Sedem korún stála kofola, 25 korun oblubene detske hry a korunu hnusná tvrdá žuvačka ,avšak s nálepkami Knight Rider. O pár rokov si Kryštof otvoril presne oproti v paneláku ,ako stála cisterna výčap…ešte roky sa tam chodilo na Kofolu..nikdy sa z toho nestala piváreň…Najlepšia kofola akú kedy Petržalka pila….Ta najlepšie strávena hodina čakania…bolo na čo!! Dnes už to nie je pravda!!! Aj toto si ta hlúpa pamäť zapamätala!

Štefan!!! Prezývaný “Versace z Petržalky!!! Biele šušťáky,límec na Lelkeša, pod tym vzdy modne panske tricka a bundy na zimu… Miloval Felliniho staré filmy..Mastroianni v šušťákoch , čo kradol bicykle a damske oblecenie..špecializoval sa na dámske a decké!!!..Šibalo mu z toho “lopkárenia”..Šúťažil s ostatnými “niktošmi” kto ukradne väčšiu “chujovinu” a nechytia ho….Vyhral..ukradol bojler!!! .Traduje sa ,že .pri východe mu sbskar na cestu ešte poprial “Ďakujeme za návštevu..Prídite zas!!”….Petržalka 96!!! Nevadí ,že nemáš kabelku od Versaceho….už sa kľudne môže stať, že Versace z Petržalky má tvoju!!

Zmršťovanie času..Základná škola.. tých 9 rokov sa dnes zdá ako 100 rokov..Asi preto, že minúta mala vtedy 60 sekúnd!! Digitálky neoklameš!! Iba keď máš slabú baterku!!..Keruac šlape “NA CESTE” nudaaaaaa! Potrebuje na to 200 strán, aby zistil , že má nohy!!! Bukowskému stačia dva riadky na to isté!!! Má nohy , ale kašle na to..,.Pestuje si vnútro..Konkréktne pivný báchor!!…John Coltrain nefúka už koks…fúka A love supreme!!!….Maturita!!! Ťahám si Sládkoviča!!…a je to v “riti”..viem iba jednu otázku… Život nie je iba o tom čo si nafutruješ do hlavy !! Vážená komisia …Sládkovič bol básnik…..ale Štúr….TO BOL ČLOVEK!!!…všetci pochopili.. Prehodený “cez plot” s dvojkou…všetci vedia ,že tam vonku je to o tomto…Keruac je fajn…keď máš 16 a bojíš sa hmyzu a na sebe sexy lacne plavky….vlak si videl na Bratislavskej stanici…Sartre ťa prejde ako náhle sa tvár zbaví akné..

Exit Dusan D. Poskytoval “ochranu”…pred ním samotným a jemu podobným. V kanceláriach MHD majú jeho podobiznu pod kolonkou “Nepokutovať – Nevymáhatelné!!” od kedy troch revízorov dokázal za 3 zastávky dostať do nemocnice , keď ho označili za “čierneho” pasažiera..Dušan to pochopil ako vedel… rasistickú narážku..a dolámal ich na kolene..”Alternatívna” mládež si u neho objednávala dámske lodičky, damske cizmy a crossbody kabelky! Stačilo povedať čislo a farbu gladiátorov ..Prešiel na vedľajšiu ulicu plnú náckov. Už ho dobre poznali!!! Vedeli čo bude nasledovať…Kto má číslo 8??…Dobrovoľné priznanie sa mohlo “prihovorit” za to aby im neukazal , čím bude platiť!!..v taške od Billy nosil metrovú reťaz..Všetkých čo nepoznal boli dobrovolný “nepriatelia”…Dušan ” Dé”… Klasická “antická” postavička “Petržálsky” magor 90. rokov” zomrel vo veku 37 rokov na inkfart. Jeho doba zomrela pred 10 rokmi. Odpočívaj v pokoji..aj Petržalka bude pokojnejšia…

20 rokov trvalo kým sa chalani odvážili dať nápis na vstup hudobnín…Zákaz hrania Stairway to heaven a Nothing else Matters!!!

Strastiplny vylet

13.09.2014

Počuli ste už o leteckej spoločnosti El Al? Ak nie, tak vám prezradím, že je to izraelský národný letecký dopravca. Vyslúžil si veľkú dôveru medzi cestujúcimi, ktorí ho označili za celosvetovo viac »

Nevkus v telke

10.08.2014

Minule som sa, ani neviem z akého dôvodu, zapozeral do Nákupných maniačok. Bolo to asi prvý krát, čo som to vidiel skoro celé. Bola tam skupinka žien, nejaká modelka a ostatné tiež podobného viac »

Uzasne miesto na dovolenku

05.08.2014

Je to len pre ľudí s dobrým zdravotným stavom a neodporúča sa pre deti do 12 rokov ako niektore najlacnejsie hracky. Taktiež by ste pred absolvovaním nemali používať alkohol. V podstate, všetko viac »

Donald Trump, USA

Trump o svojich 100 dňoch: Sme najúspešnejšia vláda v histórii

30.04.2017 01:00

Americký prezident Donald Trump vyhlásil, že jeho vláda bola v prvých 100 dňoch najúspešnejšia zo všetkých administratív v histórii krajiny.

Turecko, veža, vlajka, selfie, veža Galata, Istanbul

Turecká vláda pokračuje v čistkách, zrušila aj televízne a rozhlasové zoznamky

29.04.2017 21:54

Turecká vláda vydala dnes dva nové výnosy. Na základe prvého z nich prepustila viac než 3900 zamestnancov štátnej správy, armády a polície.

Európska lieková agentúra Londýn

Portugalsko chce z Británie prilákať agentúru pre liečivá EMA, záujem má aj Slovensko

29.04.2017 21:29

Portugalská vláda rozhodla o vytvorení národnej komisie, ktorá bude usilovať o presun sídla Európskej agentúry pre lieky z Londýna do Lisabonu.

Doláre

Najväčší pokrízový bankrot v USA. Skrachovala First NBC

29.04.2017 21:00

Americké úrady rozhodli o uzavretí finančného ústavu First NBC Bank, náklady na jeho ozdravenie sa odhadujú na jednu miliardu USD.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 14
Celková čítanosť: 17685x
Priemerná čítanosť článkov: 1263x

Autor blogu

Kategórie